Hirudoterapija (lot. hirudina – dėlė), sveikatinimas dėlėmis – tai alternatyvios medicinos metodas, taikomas sveikatingumo tikslais tūkstančiai metų iki Kristaus.
Šiandien pasaulyje vėl pastebima nauja susidomėjimo šios sveikatinimo priemonės banga. Šiuolaikiniai tyrimai patvirtino, kad dėlių terapija dažnai yra efektyvesnė už vaistų vartojimą. Dėlės, skirtingai nuo daugelio vaistų, neturi nepageidautinų pašalinių poveikių, nekenkia virškinimo ir nervų sistemai. Dėlė teigiamai veikia visą žmogaus organizmą (gerina miegą, apetitą, kelia nuotaiką, normalizuoja medžiagų apykaitą, imunitetą ir t.t.). Tai lemia kraujotakos normalizacija audiniuose ir papildomas kraujo praturtinimas deguonimi. Hirudoterapija dažnai padeda išvengti operacijos būtinybės, o kartais tampa vienintele išgijimo viltimi.
Sveikatingumo hirudoterapijos poveikį sudaro keli faktoriai: reflektinis, mechaninis ir biologinis. Dėlės išdėstomos taip, kad prakąstų žmogaus odą tik refleksogeniniuose taškuose. Antra, dėlės kraujotakai daro tiktai mechaninį poveikį. Turima omenyje kraujo išsiurbimas ir vėlesnis jo tekėjimas iš žaizdos. Trečia – dėlės į kraujotakos sistemą prileidžia savo seilių, kuriose yra daugiau kaip 100 įvairiausių aktyvių biologinių medžiagų, kurių švelnus poveikis normalizuoja žmogaus organizmo veiklą. Tokioms medžiagoms priskiriama: hialuronidazas, hirudinas, eglinai, gamtinės liposomos ir kt. Seilės pasižymi ir antibakteriniu poveikiu.
Joks vaistas nepagerina kapiliarinės kraujotakos taip, kaip procedūra dėlėmis. Iš dėlės žaizdelės tekantis kraujas išneša gleives, trombus, krešulius ir tai žmogus pajunta iškart po procedūros. Vis dėlto, žaizdelę kitą dieną dar reikia stebėti. Viena dėlė gali išsiurbti apie 10 ml kraujo, 5 – apie 50 ml. Vizualiai gali atrodyti daug, tačiau žmogui nėra pavojinga prarasti tiek kraujo.
Hirudoterapijos seanso metu atitinkamose vietose dedamos dėlės, o vieno seanso trukmė – apie 30 min., priklausomai nuo Jūsų organizmo ypatybių. Seanso metu pacientas tiesiog paguli ant specialios kušetės arba pasėdi kėdėje (seanso metu galima skaityti knygą, klausytis muzikos ar kitaip atsipalaiduoti, kadangi tai nėra skausminga procedūra).
Hirudoterapija taikoma, kai sergama:
– odos ligomis (furunkuliozė, plikimas, egzema);
– venų ir arterijų tromboze, tromboflebitu ir pan.;
– LOR ligomis (otitas, aštrus klausos nervų nevritas, gaudesys ausyse ir pan.).
Hirudoterapija taikoma, turint:
– ginekologinių (sutrikęs menstruacinis ciklas, adenomiozė, gimdos kaklelio erozija, mastopatija ir pan.);
– urologinių (kepenų ligos, chroniškas prostatitas, pakartotinis vyriškas nevaisingumas ir pan.);
– kardiologinių (hipertonija, miokardo infarktas, miokarditas ir pan.) problemų;
– proktologinių (hemorojus);
– stomatologinių;
– kosmetologinių (celiulitas, raukšlės, bloga veido spalva);
– oftalmologinių (glaukoma, keratitas ir pan.) ligų;
– neurologinių (nevritai);
– autotransplantacinių;
– reumatologinių (reumatizmas, sklerodermija);
– gastroenterologinių (vidurių užkietėjimas, cholicestitas, kolitas, pankreatitas) problemų;
– bei sutrikus medžiagų apykaitai (nutukimas, podagra, diatezė).
Hirudoterapija netaikoma, kai:
– yra kraujo krešėjimo problemos (hemofilija);
– piktybiniai navikai;
– nėštumas;
Su meile, Naturmed 🙏
Būkime sveiki ir laimingi 🤍