Kūdikių masažas

Kūdikių masažo nauda. Koks mankštos poveikis kūdikiams?
Praktikoje patikrinta, kad vaikai, kuriems buvo daromas kūdikio masažas apsivertimui ir mankštos raumenų tonusui pirmaisiais gyvenimo metais, žymiai mažiau serga ir aplenkia savo bendraamžius psichiniu, protiniu ir fiziniu vystymusi. Mokslininkai įrodė, kad mažyliai, kurie yra masažuojami, tampa ramesni, labiau pasitikintys, jiems sumažėja pilvo dieglių skausmai.

Kūdikiams masažo ir mankštos metu greičiau cirkuliuoja kraujas, pagreitėja limfos apytaka, praplatėja ir geriau prisipildo krauju smulkiausios kraujagyslės. Pagerėja kvėpavimas – jis tampa gilesnis. Kintant slėgiui krūtinės ląstoje, daugiau veninio kraujo priteka į dešinįjį širdies skilvelį, dėl to vaikui pagerėja širdies darbas.

Masažo vaikams dėka pagerėja medžiagų apykaita – jų ląstelės gauna daugiau maisto medžiagų, reikalingų kūdikiui augti. Kūno audiniai gauna daugiau maisto medžiagų ir deguonies. Atpalaiduojantis masažas kūdikiui ir mankšta gerina odos mitybą, raumenų jėgą ir elastingumą, virškinimą. Kūdikis tampa žvalus, geriau valgo, išsimiega.

 

Apie užsiėmimus

Kaip išmokti? Kūdikių masažo gali išmokti kiekviena mama ir tėtis, pakanka palankyti pamokėles (su kūdikiu!) ar pasimokyti internetu. Tarptautinė kūdikių masažo asociacija rekomenduoja, kad užsiėmimuose tik mama arba tėtis masažuotų kūdikį, nes kūdikių masažas yra labai intymi artimo ryšio patirtis.

Nuo kada masažuoti? Tinkamiausias amžius pradėti lankyti užsiėmimus – kai kūdikiui 6–8 savaitės, kol jie dar nepradėję šliaužti.

Ar kūdikis verks? Dažnai mamos nerimauja, kad mažyliai užsiėmimuose verks, bus neramūs. Nieko tokio, nes verksmas – kūdikių bendravimo būdas. Užsiėmimams „vadovauja“ mažyliai, todėl mamoms primename, kad pirmiausia jos turi atsižvelgti į kūdikių poreikius, gali maitinti, sūpuoti ir myluoti, jei to reikia.

Ar būtinai masažuoti gulintį? Visiškai normalu, jei per pamokėles kūdikis nenorės gulėti, o spurdės, judės, dairysis. Daugumą masažo judesių galima pritaikyti sėdinčiam mažyliui. Svarbu suprasti, kad jeigu Jūs tam tikru metu dalyvaujate užsiėmimuose, dar nereiškia, kad ir kūdikis tuo pačiu metu bus nusiteikęs masažui.

Kiek užsėmimų reikia? Paprastai mamos viso kūno masažo judesius išmoksta per penkis susitikimus (viena pamokėlė per savaitę). Vienos kūdikių masažo pamokėlės trukmė 1–1,5 val.

Ar galima išmokti masažuoti internetu? Deja, ne…

Ar vaikas turi būti sveikas? Būtinai, nes tai grupiniai užsiėmimai, juk nenorime užkrėsti sveikų vaikučių.

Ar galima masažuoti po skiepų? Galima, jei mažylis gerai jaučiasi. Tai turi spręsti mama.

Ar gali ateiti ir tėtis, močiutė, sesutė? Taip, žinoma. Jei turite dvynukus, pageidautina atsivesti tėtį ar kitą kūdikiui artimą žmogų.