Kas yra fitoterapija?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Į klausimus atsako natūralaus sveikatinimo bei diagnostikos centro bendrasavininkai natūropatas, kinezeterapeutas Rimantas Petravičius ir gydytoja fitoterapeutė Irina Karpova.

Kas yra fitoterapija ir kuo ji skiriasi nuo tradicinės medicinos?

Fitoterapija- tai yra medicinos atšaka, besiremianti įvairių augalų panaudojimu gydymo tikslams.

Gydymas bei sveikatinimas natūraliomis priemonėmis iš esmės skiriasi nuo gydymo šiuolaikinės  farmakologijos siūlomais preparatais. Farmacininkai, gydimo tikslais, iš augalo išskiria tam tikrą cheminį junginį, kas veikia taip, lyg iš automobilio išimtume variklį ir bandytume važiuoti be jo. Tačiau šis veiksmas nepavyksta, kadangi važiavimui reikalingos visos sudedamosios automobilio konstrukcijos dalys. Augalai susideda iš daugybės komponentų, sudėtų į vieną bendrą mišinį, kuris sąveikoje su mūsų organizmu, palaiko jo sveiktą. Išmintingai vartojant vaistažoles praktiškai niekada nebūna šalutinio poveikio ar sunkių alerginių reakcijų. Taip pat augalai teigiamai veikia kepenis, kurios pas šiuolaikinį žmogų ir taip apkrautos dėl užterštos aplinkos poveikio bei dažno cheminių vaistinių preparatų vartojimo. Pagal cheminę sudėtį žmogus ir jį supantys augalai yra panašūs, todėl atsižvelgiant  gamtos dėsnius- tai yra natūralus jiems tinkantis maistas bei vaistas.

Be to, dirbtiniai preparatai gali išspręsti tik vieną konkrečią problemą. Pavyzdžiui tepalai, skirti pūlingiems bėrimams gydyti, gali suteikti estetinį grožį, bet su šiuo preparatu jūs nepanaikinsite problemos atsiradimo priežasties. Greičiausiai šios problemos priežastis yra virškinamojo trakto sutrikimai arba hormonų disbalansas,  kurie vienu tepalu tikrai nebus išgydyti.

Ar gali fitoterapija visiškai pakeisti tradicinę mediciną?

Daugelis klysta manydami, kad pradėjus gydytis vaistažolėmis galima visiškai atsisakyti tradicinių priemonių, kurias jums siūlo gydytojas. Fitoterapija negali visiškai pakeisti tradicinės medicinos, nes tik sąveikaudamos šios dvi šakos gali privesti prie geriausio rezultato. Sutikite, kad apendicito neįmanoma  išgydyti tam tikru nuoviru. Bet yra daugybė kitų ligų, kurių vertėtų neskubėti gydyti operacijomis. Mūsų praktikoje žinomi atvejai, kuomet  gydymas tam tikrais vaistažolių mišiniais padėjo pailginti gyvenimo trukmę esant onkologiniams susirgimams. Tačiau toks rezultatas pavyko tik dėl to, kad vaistažolės buvo vartojamos kartu su tradiciniais preparatais.

Kokių ligų profilaktikai tūrėtų vartoti vaistažoles šiuolaikinis žmogus?

Dėl kompleksinio vaistažolių veikimo jomis galima išspręsti problemas, susijusias su ligomis, kurios sunkiai pasiduoda šiuolaikiniams gydymo metodams. Tarp jų :

  • Ginekologiniai susirgimai (nevaisingumas, miomos);
  • Pieno liaukų susirgimai (mastopatija);
  • Vyrų ligos (prostatitas, impotencija)
  • Odos susirgimai (psoriazė, diatezė, vitiligo)
  • Endokrininiai sutrikimai;
  • Inkstų bei šlapimtakių susirgimai (enurezė, cistitai, akmenligė);
  • Psichiniai nervų sutrikimai (tikai, neurozės);
  • Atraminio aparato susirgimai (osteoporozė, artrozė, artritas) ir kitą.

Šiuolaikinė kosmetologija taip pat negali apsieiti be fitoterapijos. Šiandien yra sukuri nuostabūs organinės kilmės kremai bei kaukės, tokie kaip The Organic Pharmacy, kurių pagrindą sudaro organinės medžiagos.

Ar galima savarankiškai gydytis bei sveikatintis vaistažolėmis?

Šiuo metu, tai labai aktualus klausimas. Taip jau mūsų liaudyje įprasta, kad daugelis iš pradžių renkasi savarankišką gydymąsi ir  į gydytoją kreipiasi tuomet, kai ką nors ima skaudėti taip, kad nebeįmanoma tverti. Iš savo centro lankytojų mes dažnai girdime: „Žolės, taip aš pats jomis gydausi ir viską apie tai žinau. Gydytojas  man nereikalingas- man nieko neskauda“. Žinoma, niekas nesiginčija, kad jei yra žinomos to ar kito augalo ypatybės, tai jį galima vartoti esant tam tikroms problemoms su sveikata. Tarkim, peršalus, skalauti gerklę vaistinių ramunėlių nuoviru.

Aš 15 metų užsiimu fitoterapija. O formavosi ši šaka tūkstantmečiais ir Europoje, ir ypač tradicinėse Azijos šalių medicinose (Kinija, Korėja, Japonija, Indija, Tibetas, Vietnamas ir t.t.). Tam, kad įgyti visų šių tradicinių medicinų patirtį, reikia ganėtinai daug laiko ir patirties. Todėl mes pastoviai mokomės ir beveik kasdien atrandame kažką naujo.

Naivu galvoti, kad tokią sudėtingą sistemą, kaip žmogaus organizmas, galima išgydyti tam tikra medžiaga. Pagrindiniame Dži tsu Tibeto medicinos traktate sakoma: „prieš liesdamas sergantįjį, kalbėk su juo“. O tai jau psichoterapijos elementai. Gyduolio užduotis- „iškelti“ sergantįjį virš visų negatyvių jį supančių aplinkybių bei padėti jam suprasti, kokios vidinės priežastys privedė jį prie ligos.

Dėl to, link kompleksinio sveikatinimo bei sveikatos išlaikymo geriau prieiti laikantis žolininko rekomendacijų, kuris savo ruožtu, atliks diagnostiką ir nustatys kurias jūsų organizmo sistemas labiausiai reikia stiprinti. Jis paruoš jums augalinį kompleksą, atsižvelgdamas į tai, kaip vaistažolės sąveikauja tarpusavyje ir ar jos tinka būtent jums. Nes visi vaistažolių receptai kuriami individualiai.

Darome išvadas, kad žolininkai  labai reikalingi specialistai, tad kodėl jų  Klaipėdoje yra labai mažai?

Deja, fitoterapija nedėstoma medicinos mokyklose, savo žinias žolininkai beveik visada perduoda iš lūpų į lūpas ir  jūs nerasite apie tai vadovėlių. Knygynuose pilna populiariosios literatūros apie gydymą žolelėmis, bet tai neprilygsta prie sisteminio požiūrio į gydymą. Žolelių gydymo galima išmokti  savo iniciatyva ir  entuziazmu. Dabar vis sudėtingiau surinki ekologiškai švarią žaliavą, todėl labai svarbu vaistažolių auginimui turėti savo žemės plotą. Lietuvoje yra nemažai entuziastų-žolininkų turinčių ekologišką vaistažolių ūkį. Juk mes visi turime misiją gerinti ir išsaugoti savo sveikatą natūraliomis priemonėmis. Mes taip pat turime ekologišką vaistažolių auginimo ūkį, kuriame auga 140 žolelių rūšių.

Vaistažolės- neįkainojama gamtos dovana, padės jums daugelio ligų prevencijai, bet  naudoti jas geriau prižiūrint specialistui.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row]

Parašykite komentarą